Türk Dil Kurumu ile Kredi ve Yurtlar Kurumu arasında iş birliği protokolü imzalandı.

                                                                                                                                                           14.09.2018

14.09.2018 1

    Yurtlarda kalan öğrencilerin Türkçeyi doğru ve etkili kullanması, dil bilincinin artırılması ve Türkçenin karşı karşıya kaldığı sorunlara yönelik farkındalık yaratılması amacıyla Türk Dil Kurumu ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu arasında, 14 Eylül’de iş birliği protokolü imzalandı.
    Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Gürer GÜLSEVİN, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdür Vekili Recep Ali ER ve her iki Kurumdan yönetici ve uzmanların katıldığı imza töreninde yapılan iş birliğinin, Türkçenin gündelik ve kalıcı sorunlarının çözümüne gençleri ortak etmek için önemli bir fırsat olduğu dile getirildi.
    İş birliği kapsamında 2018-2019 öğretim yılı içerisinde çeşitli yurt müdürlüklerinde Türkçenin doğru ve etkili kullanılmasına yönelik “Bilgiden Bilince Konferansları” ile “Etkili ve Güzel Konuşma Kursları” verilmesi ve bunlarla beraber düzenlenecek bir yarışma ile yüksek öğrenim çağındaki gençlerin dil hassasiyetinin geliştirilmesi, doğru ve etkili dil kullanımının özendirilmesi hedeflenmektedir.

14.09.2018 2

14.09.2018 3