Türk Dil Kurumunda Görev Değişikliği

                                                                                                                                                        27.06.2018

devir teslim_1

    Mart 2012'den bu yana Türk Dil Kurumu başkanlığı görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Mustafa S. KAÇALİN 27 Haziran’da düzenlenen törenle makamını Prof. Dr. Gürer GÜLSEVİN’e devretti.

    Törene katılan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya ÖRS, Prof. Dr. Mustafa S. KAÇALİN’e gerek ilmî hayatında gerekse de şahsi hayatında başarılar ve mutluluklar dileyerek kendisine teşekkür belgesi ve Kurum çalışanları adına da hediye takdim etti. Türk Dil Kurumunun ülkemizin en köklü ilmî kurumlarından biri olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. ÖRS, Kurumun bundan sonra da yeni Başkanı Prof. Dr. Gürer GÜLSEVİN ile nitelikli çalışmalarını sürdüreceğini belirterek kendisine vazifesinde başarılar diledi.
    Prof. Dr. Mustafa S. KAÇALİN konuşmasında Türk Dil Kurumu çalışanlarına teşekkürlerini ifade ederek Kurumdaki idari vazifesinin son bulduğunu ancak ilmî çalışmalarının süreceğini dile getirdi.
    Kurumun yeni Başkanı Prof. Dr. Gürer GÜLSEVİN konuşmasında böyle bir göreve layık görülmekten duyduğu memnuniyeti belirterek zor bir işin kendisini beklediğini ancak Kurumun uzun yıllar boyunca elde ettiği birikim ve tecrübeli çalışanların işi kolaylaştıracağını söyledi.
    Türk Dil Kurumu ailesi olarak 6 yılı aşkın bir süredir beraber çalışma imkânı bulduğumuz Prof. Dr. Mustafa S. KAÇALİN’e en içten teşekkürlerimizi sunarken yeni Başkanımız Prof. Dr. Gürer GÜLSEVİN’e görevinde başarılar dileriz.

devir teslim_2

devir teslim_3

devir teslim_4

devir teslim_5